Forum dedykowane Piotrowi Niedźwiadkowi (nick TRESEX)

Skaleczenia na łapkach.
Witam moja jeżynka ma już 3 miesiące, kupiłam jej kilka dni temu kołowrotek.
Zaglądając dziś do terrarium na wkładce w kołowrotku było sporo krwi, ] zauważyłam skaleczenia na 4 łapkach, w terrarium nie ma nic ostrego czy jest sposób by jej pomóc ? Huh
Odpowiedz
Zrezygnować z koła na kilka dni, przemyć zwykłą wodą, lub octeniseptem. Jakie masz koło? Używasz wkładek?
[Obrazek: getattach,mid,8786,mpid,6,min,1,uid,6d4d35b364829f20]

Znajdziecie Nas na Facebooku!
Odpowiedz
Witam, może odświeżę trochę temat. Moja jeżynka ma kołowrotek trixie i używamy wkładek. Skaleczenia pojawiają się ciągle - ostatnio nawet bardzo mocne i zostało jej zabrane kółko na prawie tydzień celem wygojenia - oczywiście nie obyło się bez ogromne focha. Czy jest możliwe że niektóre jeże mają bardziej podatne łapki na skaleczenia? Dodam też, że bez wkładek sytuacja powtarzała się.
Raz nawet zauważyłam malutką rankę między paluszkami, jeżynka przechodzi teraz quiling i się non stop drapie, więc ta akurat rana możliwa jest akurat od kolca.
Odpowiedz
Kociara147 może być od kolca. Jednakże część jeżyków ma bardziej delikatne poduszeczki od łapek. Kołowrotki trixie miałam bardzo dawno, ale stosowałam je przez kilka lat i akurat w ich przypadku nie miałam problemów ze startymi poduszeczkami. Musisz sama ocenić, może poczekaj aż wymiana igieł się zakończy i dopiero wróć do kołowrotka.
Serce Życie jest lepsze, gdy masz jeżyka.
Faworyzuję snowflakes, reverse i albino.
Stosuję szampony oraz witaminy dla zwierząt, bo każdy ma swoje specyficzne potrzeby.
Czasami wydaję się być niemiła, pisz wtedy do mnie -  to z braku czasu i skrótów myślowych.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
FaniMani
Pomoc