Forum dedykowane Piotrowi Niedźwiadkowi (nick TRESEX)

Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 2.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jeż europejski
Witam. Wczoraj dostalem do rąk własnych małego jeża europejskiego albo i zachodniego ( jeszcze nie rozpoznałem). Sąsiad znalazł go samego i piszczącego 2 dni temu. Wczoraj odrazu poszedlem w to miejsce szukać reszte. Jedyne co bylo wyczuwalne to zapach zdechłego zwierzęcia. Niestety nie mogłem znaleść żadnego zwierzątka. Sąsiedzi nakarmili go ciepłym krowim mlekiem (2 dni). Ja wyczytałem, że zawiera za dużo laktozy i nie podaje sie go Jeżów bo bardzo źle działa na ich wątrobę.
Co mam z nim zrobić. Moge go wypuścić? Jest wielkości niewielkiej cytryny i potrafi piszczeć. Boje się o to mleko. Mieszkam w Nałęczowie, jeżeli miąłbym jechac do specjalisty to najwyżej do Lublina, dalej nie dam rady. Jest to zwierze pod ochroną wiec nie wiem jak sie mam teraz zachować. Czy to zwierze kwalifikuje się do pomocy? Mam go wypuścić? Ma otworzone oczy a kolce lekko kłują. Nie ma larw ani jaj pomiędzy kolcami. Chciałbym go juź wypuścić, źeby zwierze si nie męczyło w kartonie. Jest wilkości dużej myszy. Zdjęcie za dużo waży żeby dodac :/
Odpowiedz
Jeż to jeszcze maluszek, sam nie przeżyje. Musiał stracić matkę i rodzeństwo. Jeśli go wypuścisz na wolność to zginie.

Skontaktuj się pilnie z tą fundacją: http://www.jerzydlajezy.com/
Pomogą, doradzą, może będzie transport aby przewieźć jeża do ich ośrodka.

Maluch potrzebuje ciepła, musi jeść mleko kozie lub Royal Canin Babydog Milk, karton z siankiem i trocinami będzie dla niego dobry.

Trzymam kciuki
Odpowiedz
Skontaktuje sie. Co jesli jeż pił już rozwodnione krowie mleko?
Odpowiedz
Ważne aby nie dostał więcej mleka krowiego, tylko te o których napisałam w poprzednim poście. Trzymam kciuki aby maluch dał radę, może uda się go przetransportować do ośrodka dla jeży.
Odpowiedz
mam nadzieje że wszystko sie udało
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Jez pigmejski
Sklep z produktami dla jezy - zapraszamy