Forum dedykowane Piotrowi Niedźwiadkowi (nick TRESEX)

A czy jeże pigmejskie uczulają
No właśnie mam na to alergię . Tylko jak sprawdzić czy jeżyk ma roztocze?
Odpowiedz
(2014-01-20, 16:07)klonek napisał(a): No właśnie mam na to alergię . Tylko jak sprawdzić czy jeżyk ma roztocze?

Zeskrobiny skóry, nie każdy weterynarz się tym zajmuje, więc lepiej wcześniej zapytać.

Swoją drogą roztocza są wszędzie, myślę, że nie uaktywniłyby się, aż tak przy jeżyku. Stawiałabym na coś innego, ale .. weterynarzem to ja nie jestem, ani lekarzem. Duży uśmiech
[Obrazek: getattach,mid,8786,mpid,6,min,1,uid,6d4d35b364829f20]

Znajdziecie Nas na Facebooku!
Odpowiedz
A jak wygląda zdrowa skóra jeża między kolcami? Nasz Feluś ma takie kawałeczki czegoś białego. Coś jak łupież na głowie.
Odpowiedz
(2014-01-20, 16:53)klonek napisał(a): A jak wygląda zdrowa skóra jeża między kolcami? Nasz Feluś ma takie kawałeczki czegoś białego. Coś jak łupież na głowie.

Kto szuka, nie błądzi. Temat o tym już był. Np. Tutaj.

A morał z tego taki, że jak coś niepokoi: idziemy do weterynarza, to tylko forum, możemy nakierować, ale nie widzimy, nie mamy kontaktu z Twoim jeżem i tym samym nie pomożemy.

U mnie jedna z jeżynek też ma bardziej łuszczącą skórę niż inne, jest pod stałą kontrolą weterynarza i nic jej nie dolega, a u Pana X czy Pani B, tak samo wyglądający jeż 'dorobił się' jakiegoś paskudztwa, najlepiej to zbadać i spać spokojnie.
[Obrazek: getattach,mid,8786,mpid,6,min,1,uid,6d4d35b364829f20]

Znajdziecie Nas na Facebooku!
Odpowiedz
Mnie niestety kolce jeży uczulają. Gdy tylko jeżyk mnie nimi dotknie strasznie swędzą mnie dłonie oraz wyskakują bąble jak po ukąszeniu komara, a po czasie skóra robi się mocno czerwona. Mimo tego nie jestem wstanie rozstać się z moimi zwierzakami. Do tego dochodzi co jakis czas kichanie oraz katar który mam już od dwóch miesięcy i nie umiem go wyleczyć.
Odpowiedz
Osobiście uważam, że twierdzenie "jeże nie uczulają" jest z założenia błędne. Wszystkie zwierzęta potencjalnie mogą uczulać (tak, nawet ryby i gady). Sam fakt, że ktoś nie słyszał o tym, aby jeże uczulały o niczym nie świadczy. Jeż nie jest zbyt popularnym zwierzątkiem domowym, to po pierwsze, a po drugie, jak widać w tym temacie, zwala się to na roztocza i ściółkę.

Również mam wrażenie, że na Bowiego jestem uczulona. Może nie jakoś bardzo, szczególnie teraz po kilku miesiącach, moje ciało jakby zaczęło akceptować nowy alergen ;-). Ale z początku było kiepsko - kichanie, pokrzywa na rękach, drapałam skórę rąk naprawdę mocno, na twarzy wyskoczyło mi bardzo poważne atopowe zapalenie skóry. Przyznaję, że teraz jest lepiej, ale nie wątpie, że wszystkie te symptomy były związane z pojawieniem się nowego zwierza. Nigdy wcześniej nie borykałam się z taką alergią (oczywiście wykluczając te momenty kiedy szłam odwiedzać ludzi z kotami. Ludzie z kotami robią mi ze skóry sieczkę).
Odpowiedz
(2013-05-21, 23:26)Witam mam dwa jezyki i jestem zpewnoscia uczulony na nie ... bylem u lekaza mam zapalenie oskrzeli oraz lekaz stwierdzil astme a nigdy nie mialem problemu z astma ... na dodatem gdy biore jeze na rece schodzi mi skura oraz bardzazo mnie swedza dlonie ( podobne objawy do grzybicy ,zadne masci przeciw grzybiczne nie pomagaja jedyne pomaga masc na sterydach ktora zapobiega swedzeniu lecz nie usuwa obiawow ....bardzo swedza mnie piszeczle oraz okolice drapie sie do krwi ... nie wiem co robic poniewarz nie chce sprzedawac moich jezy    nie wiem co robic .... robilem przeswietlenie pluc oraz spirometrie i w przyszym tygodniu wybieram sie na badania alergiczne//// napisał(a): Jez Kochani! Co by tu nie mówić, sprawa z uczuleniem jest naprawdę bardzo indywidualna. Kazdy ma inną reakcje. U nas, w domu mamy przypadek ciężkiej astmy oskrzelowe, alergii wielonarządowej sytuacja wygląda tak że, jeżyk sam w sobie nie uczula, jednak uczula często ściółka. U nas szczególnie silną reakcje, natychmiastową, wywołują trociny, dlatego ich wcale nie stosujemy! Także pokłucie jeżykowymi igiełkami wywołać może reakcje alergiczną, bowiem roztocza, kurz  i wszystko inne, co jeżyk ma na sobie z racji tarzania się w piasku, żwirku może taka reakcje wywołać .. Dlatego istotnym elementem jest dobranie wszystkich elementów otoczenia jeżyka tak, by nie stanowił on zagrożenia dla alergika. Chętnie pomogę, doradzę jak to zorganizować, na podstawie własnych doświadczeńUśmiech
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Jez pigmejski
Sklep z produktami dla jezy - zapraszamy