Forum dedykowane Piotrowi Niedźwiadkowi (nick TRESEX)

A czy jeże pigmejskie uczulają
Tak się zastanawiam i nigdzie nie mogę znaleźć mądrej rady, czy one uczulają tak jak np. świnki morskie ?
Odpowiedz
Nie spotkałem sie jeszcze z uczuleniem na jeża, jedynie miałem reakcje alergiczną, po pokłuciu, ale to prawdopodobnie przez roztocza.
Odpowiedz
Mój brat jest uczulony na jeża. Tyle że on jest uczulony na wszystko co się rusza i nie tylko. Do tego ma astmę, więc gdy był trochę dłużej w pokoju jeżyka to najzwyczajniej zaczął się dusić.
Odpowiedz
Ja mam astmę i mam jeża i nic mi nie jest o.O
Odpowiedz
A masz alergię na wszystkie możliwe pyły, sierści itp? Nawet na pokarm dla rybek jest uczulony, tzn zdarzyło mu się dusić jak karmił rybki Język
Odpowiedz
A, to ja nie aż tak, ale przez mą alergię musieliśmy oddać papugę bo się dusiłam przez jej pierze, w sumie to można powiedzieć, że alergia jest, ale nie aż tak groźna jak u twojego brata, najbardziej w kość dają mi ptaki (pierze).
Odpowiedz
Pamiętajmy o tym, że najsilniejszym alergenem nie jest sierść, ale złuszczający się naskórek psów, a także mocz i ślina. Jak wiemy jeżykom też może się złuszczać naskórek. Niestety, spotkałam się z alergią 'na jeża' ..
[Obrazek: getattach,mid,8786,mpid,6,min,1,uid,6d4d35b364829f20]

Znajdziecie Nas na Facebooku!
Odpowiedz
Nie wykluczam ze brat zamiast na jeża uczulony jest np na pył z trocin bądź karmę. Nie mniej, nie lubi wchodzić do pokoju jeża, bo go "zatyka"
Odpowiedz
Ja mam brata alergika-jest uczulony na kurz, sierść, roztocza...prawie wszystko Duży uśmiech
A jeżynke może bez problemu głaskać, trzymać na rękach. Ani nie kicha, ani mu żadna wysypka nie wyskakuje. Więc to chyba zależy od osoby. Ale na stronach wielu hodowli czytałam, że jeże są doskonałymi zwierzętami dla alergików, bo możliwość uczulenia na nie jest nikła Uśmiech
Mój jeż-Pulpecina <3
Odpowiedz
Czasami (nie zawsze) strasznie swędzą mnie dłonie gdy wezmę do rąk Kryśkę. Wtedy smaruję ręce zyrtekiem w kroplach. Jeśli dotknie igłami delikatniejszej skóry powyżej nadgarstków mam takie ślady jak po pokrzywach. Nie spotkałam żadnej innej osoby, która miałaby podobną przypadłość... Chociaż.... raz pisała do mnie babka i opisywała przypadek swojej dwuletniej córki, która po kontakcie z jeżykiem dostawała czerwonych plam na rękach. Jestem alergiczką, mam alergię na kurz.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Jez pigmejski
Sklep z produktami dla jezy - zapraszamy